GüncelDurum.Com Hoşgeldiniz. | 9 Ekim 2015 Cuma

Warning: simplexml_load_file(): http://www.tcmb.gov.tr/kurlar/today.xml:1: parser error : Start tag expected, '<' not found in /home2/gdurum/public_html/tasarim/header_anasayfa.php on line 74

Warning: simplexml_load_file(): in /home2/gdurum/public_html/tasarim/header_anasayfa.php on line 74

Warning: simplexml_load_file(): ^ in /home2/gdurum/public_html/tasarim/header_anasayfa.php on line 74
$ GÜNCEL DOLAR KURU → Alış: / Satış:
€ GÜNCEL EURO KURU → Alış: / Satış:

Uykuluk Izgara

Uykuluk Izgara nefis veya lezzetli bir şekilde yapmak artık çok kolay.Bu güzel ve lezzetli yemeği evinizde yapmak için tarif bizde şimdiden afiyet olsun.Malzemeler

Uykuluk Izgara
  • 21.11.2009
  • 1701 okundu
Uykuluk Izgara nefis veya lezzetli bir şekilde yapmak artık çok kolay.Bu güzel ve lezzetli yemeği evinizde yapmak için tarif bizde şimdiden afiyet olsun.
Malzemeler
1 kg Uykuluk (3 saat sOğuk suda bırakılmış)
2-3 Çorba Kaşığı Rafine Yağ
1 Çay Kaşığı Tuz
1 Kahve Kaşığı Karabiber
1 Çay Kaşığı Kekik


Yemeğin Tarifi
Hazırlanması kolay bir yemek olan uykuluk ızgara, yanında ızgara edilmiş domates dilimleri ve marul salatasıyla servis edilebilir.
Önce, ızgaranızı orta sıcaklıkta kızdırınız.
Bir tepsiyi rafine yağla yağlayıp, uykulukları tepsiye yerleştiriniz. Ustlerine tuz, biber ve kekiğin yarısını serpip, tepsiyi fırının ızgarasına sürünüz.
Uykulukları 1-2 dakika ızgara ettikten sonra tepsiyi fırından çıkarıp, uykulukları bir maşayla ters-yüz ediniz. Ustlerine kalan tuz, biber ve kekiği serpip, tepsiyi yeniden fırının ızgarasına sürünüz.
Uykulukları 1-2 dakika daha ızgara ettikten sonra, tepsiyi fırından alıp, uykulukları ısıtılmış bir servis tabağına çıkararak, servis ediniz.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

    Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ