GüncelDurum.Com Hoşgeldiniz. | 4 Ekim 2015 Pazar
$ GÜNCEL DOLAR KURU → Alış: 3.021 / Satış: 3.033
€ GÜNCEL EURO KURU → Alış: 3.373 / Satış: 3.386

ökse otunun faydaları

Merhaba arkadaşlar ökse otunun latince adı viscum dur. Ökse otunun kullanılan bölümleri sadece yaprağı, meyvesi ve dalıdır. Ökse otunun faydalarına deyinirsek rahim ile i

ökse otunun faydaları
  • 15.05.2010
  • 2228 okundu
Merhaba arkadaşlar ökse otunun latince adı viscum dur. Ökse otunun kullanılan bölümleri sadece yaprağı, meyvesi ve dalıdır. Ökse otunun faydalarına deyinirsek rahim ile ilgili sorunlara iyi geldiğii ağrıların geçtiği söyleniyor. Ökse otunun herşeye faydası olduğunu söyleniyor ne kadar doğru bizde bilmiyoruz. Ökse otu ile ilgili kullananlar varsa ziyaretçilerimizi aydınlatırsalar sevinirim.
Ökse otu ağaçların üzerinde parazit bir yaşam şekli olan bir bitkidir. Bir çok ağaçta yetiştiğinden dolayı yetiştiği ağacın özelliklerini taşır.

Ökse Otu Hangi Hastalıklara İyi Gelir?
Ökse otu özellikle pankreas ve şeker hastalarına önerilmektedir. Pankreas bozukluğundan dolayı oluşan tüm hastalıklara iyi gelmektedir. Ökse otunun diğer faydaları ise şunlar; damar sertliğine karşı yararlıdır, yüksek tansiyonun düşürülmesine yardımcı olur, kalp ritmini düzene sokar, metabolizmayı düzenler.

Ökse Otunun Zararları
Ökse otunun meyvelerini katiyen kullanmayınız çünkü zehirlenebilirsiniz. Yine bitkiyi kurutulmuş olarak kullanın taze ökse otu da zarar verebilir.

Ökse Otu Nasıl Kullanılır?
Ökse otunu kuruttuktan sonra sadece yapraklarını kullanarak 1 tatlı kaşığı kadar kurutulmuş ökse otu yaprağını dolu olan orta boy bir su bardağına atılıp 10 – 12 saat demlenmesi beklenir. Bu süre sonun da ökse otu çayı hazırlanmış olur. Biraz ısıtılıp süzüldükten sonra içimi gün boyuna yayarak yudum yudum içilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

    Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ