GüncelDurum.Com Hoşgeldiniz. | 28 Ağustos 2015 Cuma
$ GÜNCEL DOLAR KURU → Alış: 2.907 / Satış: 2.919
€ GÜNCEL EURO KURU → Alış: 3.286 / Satış: 3.299

Ocak ayı çok soğuk geçicek

Türkiye'nin beş büyük kent merkezinin hava koşulları şöyle: İstanbul'da Ocak sonuna kadar çoğu gün hava kapalı olacak. Bu iki gün yağmur çok zayıf, sert poyrazdan dola

Ocak ayı çok soğuk geçicek
  • 15.01.2010
  • 3722 okundu
Türkiye'nin beş büyük kent merkezinin hava koşulları şöyle: İstanbul'da Ocak sonuna kadar çoğu gün hava kapalı olacak. Bu iki gün yağmur çok zayıf, sert poyrazdan dolayı dışarıda hissedilen sıcaklık 7 dereceyi geçmiyor.

Ankara bugünlerde aralıklı yağmurlu 7 derece. İzmir'de yarın yağmur yok ama hafta sonu yine gelecek, hava soğuk. Adana'da devam edene sağanak yağmuruh şiddetinde, sadece Cumartesi günü ve Pazar sabahı hafifleme olacak.

Marmara'da rüzgar poyraz yönünden esmeye devam edeceğinden hava ısınmayacak, sadece Pazar günü sıcaklık 2-3 derece daha yüksek olacak. İki gün daha yağmurlar oldukça hafif yarın daha çok Bursa- Sakarya arasında görülecek. Cumartesi gecesi ise yağışın Güney Marmara'da kuvvetlenme olasılığı var.

İç Anadolu'da da güneşi bugünlerde görmek zor. Hava hep bulutlu, yarın da Niğde, Nevşehir, Kayseri arasında yağmur daha sık görülecek. Sivas’ta karla karışık yağmur ve zaman zaman kar var. Hafta sonuki yağışlar daha hafif.

Ege'de yarın yağmur fazla etkili değil, kuzeydeki kentlerde kısa süreliğine güneş de görülebilir. Rüzgar da hafifliyor. Ancak Cumartesi günü özellikle Muğla ve Aydın'a Girit üzerenden yine sağanak yağmur gelecek, bölgede Pazar günü de yağmur var.

Akdeniz ve Güneydoğu Akdeniz yarın yağmurun en fazla görüleceği bölgelerden. Güneydoğu da sağanak yağmurlu. Cumartesi günü Adana-Diyarbakır arasında yağmur hafifleyecek ama Pazar akşamı tüm Akdeniz’de yeniden kuvvetlenecek.

Yağmurun kuvvetli yağacağı diğer bir bölge, Doğu Anadolu'da Malatya-Elazığ arasıdaki kesim. Erzurum, Kars, Bingöl, Muş boyunca ise yağış kar şeklinde bu akşam ve yarın akşam  yoğun yağacak.

Karadeniz’in tamamı bulutlu, yarın 2-3 saat aralıklarla yağmur yağacak, Bolu-Kastamonu-Samsun arasında daha kuvvetli. Karadeniz’in dağları ve yayalalarında ise kar kalınlığı oldukça arttı. Cumartesi günü Batı Karadeniz'de yağış çok hafifleyecek.

ZİYARETÇİ YORUMLARI
  1. aii can diyor ki:

    icon icon icon icon icon icon icon icon icon icon icon icon

YORUM YAZ