GüncelDurum.Com Hoşgeldiniz. | 8 Ekim 2015 Perşembe
$ GÜNCEL DOLAR KURU → Alış: 2.933 / Satış: 2.945
€ GÜNCEL EURO KURU → Alış: 3.311 / Satış: 3.324

Mustafa Sarıgül

Siyaset kulislerinde sık olmasada dillendirilen kime göre şehir efsanesi olan `Sarıgül`ün destekçisi Erdoğan` iddiası bugün Yeni Çağ gazetesi yazarı Sabahattin Önkibar

Mustafa Sarıgül
  • 16.10.2009
  • 1218 okundu
Siyaset kulislerinde sık olmasada dillendirilen kime göre şehir efsanesi olan `Sarıgül`ün destekçisi Erdoğan` iddiası bugün Yeni Çağ gazetesi yazarı Sabahattin Önkibar tarafından yeniden gündeme getirildi. İşte o yazı..

SOROS TARAFINDAN DESTEKLENİYOR
Kürt açılımı olayının dış dinamik boyutu var mı?.. Var... Mustafa Sarıgül yeni oluşum için ne zaman harekete geçti?
Kürt açılımı lafı tedavüle çıktığı gün! Peki Sarıgül’ün okyanus ötesinden desteği var mı? Soros tarafından desteklendiği ama doğru ama yalan dillerdedir!

TAYYİP`E ALTERNATİF SARIGÜL
Tayyip Erdoğan kendinden oy çalacak bir liderin doğmaması için çaba gösterir mi?.. Gösterir... Ne yapar?
Bütün gücünü ve imkanını kullanır ve o ismi doğmadan yok eder! Nasıl yapar? İktidar gücünü kullanıp soruşturmalar açtırır ya da medya gücünü kullanıp, karalamalar yaptırır yani kısacası ama öyle ama böyle o ismi gündemden düşürür!
Mustafa Sarıgül, Tayyip beye alternatif mi? Sarıgülcülere sorarsanız ta kendisi!..

ERDOĞAN, SARIGÜL`E NEDEN DOKUNMUYOR?
Hal bu ise Tayyip bey, Mustafa Sarıgül’e niye dokunmuyor?..  Efendim dokunmak istiyor da konu bulamıyor!..
Güldürmeyin beni!.. Bir Başbakan, istediği an bir belediye başkanını anında uzaya roketler! Hayır bir yolsuzluğa ya da usülsüzlüğe gerek yoktur, kafayı taktı mı  müfettişlere bulun bir şey der ve anında bulurlar! Aydın Doğan için 5 katrilyona yakın ceza gerekçesi bulan bürokrasimiz, Sarıgül için de emin olun bir şeyler bulabilir! Efendim yargı var, adalet var mı dediniz? Doğru var da, tezahürü yıllar sürer. O zaman içinde de atı alan Üsküdar’ı geçer!

NEDEN KOLLANIYOR
Bütün bunlar olmuyor, yani Sarıgül güle oynaya yeni oluşum hazırlıklarında ise, orada durup düşünmek gerekiyor!
Neyi mi? Mustafa Sarıgül’ün AKP ya da Tayyip Erdoğan tarafından dolaylı olarak neden desteklenip kollandığını?
Düşünün, Rifat Hisarcıklıoğlu yıllardır Tayyip bey korkusundan,  onca yakarmalara rağmen merkez sağın önderliğini elinin tersi ile iterken, Mustafa Sarıgül yalın kılıç pala sallayacak! Geçiniz efendim yemezler bunu!..

SARIGÜL BAYKAL`A KARŞI KOZ
Hadise muhtemelen şudur; Sarıgül’ün birden piyasaya çıkması ile Kürt açılımı arasında bir bağ güçlü ihtimaldir! Hem okyanus ötesi hem de AKP, CHP olmaksızın yapılacak bir açılımın başarılı olacağını düşünmüyor! Bunun için de Mustafa Sarıgül’ü, Baykal’a karşı koz olarak kullanmak istiyorlar! Deniz Bey’e diyorlar ki; açılımda bizimle beraber olmazsan seni parçalarız. Yeni oluşum adıyla Sarıgül ambalajı ile partinden adam ayartır, seni zaafa sürükleriz!

KOMPLO TEORİSİ DENEBİLİR AMA..
Erdoğan’ın, Baykal’ın defalarca reddine karşılık önceki gün gönderdiği mektupla randevu talebinde bulunması, bu tezimizi doğrulayan bir başka boyuttur! Bazıları buna komplo teorisi diyebilir... Bu iddiada olanlar bana Tayyip beyin Sarıgül’e şefkatini izah etsin, ben de onların ithamını kabul edeyim...

ZİYARETÇİ YORUMLARI

    Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ