GüncelDurum.Com Hoşgeldiniz. | 4 Ekim 2015 Pazar
$ GÜNCEL DOLAR KURU → Alış: 3.021 / Satış: 3.033
€ GÜNCEL EURO KURU → Alış: 3.373 / Satış: 3.386

Lars Von Trier`den Beş Engel Filmi

Lars Von Trier`den Beş Engel Film Hakkındaki tüm bilgiler mevcuttur.Lars Von Trier`den Beş Engel Film hakkında birşeyler yazmak için yorum yapabilirsiniz.Lars Von

Lars Von Trier`den Beş Engel Filmi
  • 02.12.2009
  • 1890 okundu
Lars Von Trier`den Beş Engel Film Hakkındaki tüm bilgiler mevcuttur.Lars Von Trier`den Beş Engel Film hakkında birşeyler yazmak için yorum yapabilirsiniz.
Lars Von Trier`den Beş Engel Film izle Online
Tür: Belgesel
Süre: 100 dakika
Yönetmen: Jorgen Leth- Lars von Trier
Senaeryo: Sophie Destin Jorgen Leth Asger Leth Lars von Trier
Yapımcı: Carsten Holst
Görüntü Yönetmeni: Kim Hattesen Dan Holmberg
Oyuncular: Claus Nissen Majken Algren Jorgen Leth Lars Von Trier Patrick Bachau Daniel Hernandez Alexandra Vandernoot
Yapım: 2003 Danimarka İsviçre Belikaç Fransa
Jorgen Leth Lars von Trier in en favori yönetmenlerindendir. Von Trier Leth in yıllar önce çektiği kısa film Perfect Human – Kusursuz İnsan ı bir başyapıt olarak tanımlamaktadır. Trier şimdilerde Haiti ye taşınmış huzurlu bir hayat süren yönetmen Leth i sarsmak ve onu kendine getirmek için bir proje geliştirir. Trier Leth le bir anlaşma yapar. Leth kısa filmi Kusursuz İnsan ı beş kez daha çekecektir ancak her çekim Trier in koyduğu engellere göre gerçekletirilecektir. Leth anlaşmayı kabul eder ancak Trier zamanla tatmin etmesi güç ve istekleri bitip tükenmeyen birine dönüşür. Leth aylarca Küba dan Hindistan a uzanan uzak yolculuklar yaparak filmlerini gerçekleştirir ancak Trier hatalara karşı sert ve acımasızdır. Leth Trier in kurallarına göre filmlerini çekerken ortaya sinema adına eşsiz eserler çıkar. 5 Engel projesi sert ve zorlayıcı bir yaklaşımın Leth i kendine getireceğini düşünen Trier için kendi yüzüne patlayan bir tokata dönüşür.
Karanlıkta Dans ve Dogville filmlerinin sansasyonel yönetmeni Lars von Trier den akıllara durgunluk veren bir proje. Lars von Trier den 5 Kısıtlama Trier in şeytani zekasını takdir edenler için şüphesiz senenin en eğlenceli yapımı olarak hatırlanacak. Trier in kurallarına göre filmleri çekmeye çalışan Jorgen Leth filmlerin tümünde büyüleyici bir atmosfer yaratıyor.
Lars Von Trier den 5 Engel çalışma metodu tüm sinema dünyasını derinden etkileyen son yılların en önemli yönetmeninin hem terapist hem de hasta koltuğunda oturduğu deneysel bir çalışma. Film birbirinden yetenekli iki yönetmenin arasındaki sanatsal iddia etrafında ilerlerken seyiriciye benzer ender bulunur bir deneyimin keyfini sürmek ve bu iki yaratıcı zihnin derinliklerine dalmak kalıyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

    Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ