GüncelDurum.Com Hoşgeldiniz. | 2 Eylül 2015 Çarşamba
$ GÜNCEL DOLAR KURU → Alış: 2.912 / Satış: 2.924
€ GÜNCEL EURO KURU → Alış: 3.284 / Satış: 3.297

Külçe Altın Fiyatı

Bu fiyatlar ancak tasarruf için altın alanların ulaşacağı fiyatlardır. Külçe Altın

Külçe Altın Fiyatı
  • 09.12.2010
  • 7218 okundu
Bu fiyatlar ancak tasarruf için altın alanların ulaşacağı fiyatlardır.

Külçe Altın 24 ayar altından plaka halinde üretilir. Külçe Altın Fiyatı, bir gram olarak 73,58 TL fiyatından satılıyor. İsteyenler için beş gram, on gram ve katlarında Külçe Altın Fiyatı üretilmiştir.

En büyük külçe altın 100 gr ağırlığındadır. Külçe altın takı için pek tercih edilmez. Ancak bir gramlık olanları takı altını olarak alınabilir. Kulpu olmadığı için ancak kutu içerisinde takılabilir. Diğer ağırlıktaki Külçe Altınlar ise sadece yatırım amaçlı olarak alınabilir. 50 gr külçe altını fiyatı 3663,23 TL, 100gr külçe altının fiyatı ise 7326,45 TL fiyatından satılmaktadır. Külçe Altın Fiyatları artışını gözlemlemek çok güç olmadı.

Bu fiyatlar ancak tasarruf için altın alanların ulaşacağı fiyatlardır. Ummadığı yerden bir parası gelen, miras alan, ev, araba satan kişiler parasını külçe altına yatırarak kar elde edebilir. İstanbul Altın Rafinerisi hediyelik olarak çok farklı formatlarda külçe altınlar üreterek piyasaya sunmuştur. Bu külçe altınlar kredi kartını andıran kartların içerisine yerleştirilmiş külçe altınlardır. Külçe Altında görünüm son 4 yılda değişiklik göstermedi. İstanbul Altın Borsası tarafından hazırlanan bir, beş gramlık külçe altınları Beşiktaş fanatiklerine hediye edebilirsiniz.

Külçe altın bebek, külçe altın fiyatını çiçek formatlarında olanlardan da tercih yapabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

    Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ