GüncelDurum.Com Hoşgeldiniz. | 29 Ağustos 2015 Cumartesi
$ GÜNCEL DOLAR KURU → Alış: 2.912 / Satış: 2.924
€ GÜNCEL EURO KURU → Alış: 3.285 / Satış: 3.298

Kar geliyor istanbul dikkat

Meteoroloji, İstanbul ve Ankara'da pazar gecesi ve pazartesi sabah saatlerinden itibaren kar yağması beklendiğini bildirdi. Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdü

Kar geliyor istanbul dikkat
  • 03.01.2010
  • 1700 okundu
Meteoroloji, İstanbul ve Ankara'da pazar gecesi ve pazartesi sabah saatlerinden itibaren kar yağması beklendiğini bildirdi.
Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürü Mehmet Çağlar, yurdun kuzeybatı bölgelerinde yağmur şeklinde devam eden yağışların kara dönüşeceğini ifade ederek, İstanbul ve Ankara'da pazar gecesi ve pazartesi sabah saatlerinden itibaren kar yağması beklendiğini bildirdi.

Çağlar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yağışlı havanın tüm yurtta etkisini sürdüreceğini söyledi. Yağışların, pazartesi günü de Marmara'nın doğusu, Karadeniz, İç Anadolu'nun kuzey ve doğusu, Doğu Akdeniz (Adana, Kahramanmaraş ve Hatay), Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Afyonkarahisar, Kütahya ve Isparta çevrelerinde etkili olmasını beklediklerini ifade eden Çağlar, şunları kaydetti:

''Kuzeybatı bölgelerimizde yağmur şeklinde devam eden yağışlar kara dönüşecek. İstanbul ve Ankara'da pazar gecesi ve pazartesi sabah saatlerinden itibaren kar yağması bekleniyor.

Yağışların, kuvvetli karayelle birlikte öğleden sonra Edirne ve Kırklareli çevrelerinde, pazar gecesi ve pazartesi sabah saatlerinde, Marmara'nın doğusu, İstanbul'un Anadolu yakası, Kocaeli, Sakarya ve Bilecik, Batı Karadeniz'in iç kesimleri Bolu, Düzce ve Karabük, İç Anadolu'nun kuzeybatısı, Ankara, Eskişehir ve Çankırı ile Afyonkarahisar, Uşak ve Isparta çevrelerinde kar yağışına dönüşeceği tahmin ediliyor.

Kuvvetli karayel, kar yağışı ve hava sıcaklığında görülecek azalmaya bağlı olarak meydana gelecek buzlanmanın oluşturacağı olumsuz şartlara karşı vatandaşların ve ilgililerin tedbirli olmaları gerekiyor.''

ZİYARETÇİ YORUMLARI
  1. mehmet akca diyor ki:

    ben kar yamasını cok isterim icon icon icon

YORUM YAZ