GüncelDurum.Com Hoşgeldiniz. | 3 Ekim 2015 Cumartesi
$ GÜNCEL DOLAR KURU → Alış: 3.021 / Satış: 3.033
€ GÜNCEL EURO KURU → Alış: 3.373 / Satış: 3.386

İlker İnanoğlu hayatı

İlker İnanoğlu hayati ve İlker İnanoğlu ait tüm bilgilerini sitemizde bulabilirsiniz. Sizde İlker İnanoğlu hakkında birşeyler yazmak için yorum yapabilirsiniz.İlke

İlker İnanoğlu hayatı
  • 23.11.2009
  • 2760 okundu
İlker İnanoğlu hayati ve İlker İnanoğlu ait tüm bilgilerini sitemizde bulabilirsiniz. Sizde İlker İnanoğlu hakkında birşeyler yazmak için yorum yapabilirsiniz.
İlker İnanoğlu Hayatı Kimdir Biyografi
1965 yılında İstanbul da doğdu. Annesi Filiz Akın babası yönetmen – yapımcı Türker İnanoğlu olan küçük İlker yürümeye ve konuşmaya başlayınca soluğu setlerde aldı.
Türk sinemasının ünlüleri İlker in rn yakın dostları oldu onların kucağında büyüdü.
Sinemamıza İlker İnanoğlu adında yeni bir çocuk yıldız kazandıran Yumurcak filmi Türk sinemasında bir çığır açmıştır… Daha önceki yıllarda Zeynep Değirmencioğlu (Ayşecik) Parla Şenol gibi kız çocuklarının kahraman oldukları filmler büyük ilgi toplamışlardı. İlker İnanoğlu nun oynadığı Yumurcak filmi ise Türk sinemasına ilk kez bir erkek çocuk yıldız kazandırmıştır.
Antalya Film Festivalinde En iyi Çocuk Oyuncu ödülünü kazandı.
Yumurcak filmleriyle ünlenen İlker İnanoğlu nu daha sonra ülkede artan terör eylemleri üzerine babası İsviçre nin Cenevre şehrindeki Leman Koleji ne kaydettirdi.
1986 yılında Türkiye ye gelen ve babasıyla çalışmaya başlayan İlker Biricik adlı bir kızla tanıştı. Uzun bir flört döneminden sonra Biricik ile evlendi.ama mutluluğu uzun sürmedi.1986 yılında evlendiği eşinden 1988 de ayrıldı.
İlker İnanoğlu Amerika da sinema mastırını yapmak için gittiği LosAngelas ta tanışıp evlendiği Amerikalı eşi Chloe den bir oğlu oldu. Adını amcasının adını Berker koydular.
Daha sonra çeşitli televizyon yapımlarında rol aldı.
2006 yılında Yeşil Salkım la evlendi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

    Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ