GüncelDurum.Com Hoşgeldiniz. | 3 Eylül 2015 Perşembe
$ GÜNCEL DOLAR KURU → Alış: 2.954 / Satış: 2.965
€ GÜNCEL EURO KURU → Alış: 3.317 / Satış: 3.330

ikametgah değişikliği

Evinizi değiştirmenin doğuracağı en büyük dertlerden biriside muhtarlıktan ikametgah adresinin değişikliği işlemidir. Aslında ikametgah adresini değiştirmek, e-devlet

ikametgah değişikliği
  • 28.12.2009
  • 14542 okundu
Evinizi değiştirmenin doğuracağı en büyük dertlerden biriside muhtarlıktan ikametgah adresinin değişikliği işlemidir. Aslında ikametgah adresini değiştirmek, e-devlet uygulamasına geçildikten sonra çok daha kolaylaştı ve artık muhtarlıkla falan uğraşmıyorsunuz.

İlk olarak ikametgahınızı değiştirmeden önce yeni evinizdeki faturaları kendi üzerinize almanız gerekmektedir. Bu şekilde bu adreste kaldığınızı kanıtlamış oluyorsunuz. Daha sonrasında ise üzerinize olan bir fatura ( doğalgaz faturası, elektrik faturası, su faturası, telefon veya internet faturası) veya abonelik sözlemesi, kira sözleşmesi ve nüfus cüzdanınız ile taşındığınız evin bağlı olduğu nüfus müdürlüğüne gidiyorsunuz. Bu belgelerin fotokopileri alındıktan sonra size hemen orada yeni ikametgah adresinizi içeren ikametgah belgesini veriyorlar. Bu işlemler eğer sıra yoksa 5 dk’nızı almıyor.

Üzerine herhangi bir fatura olmayan ailenin diğer bireyleri ise o adreste ikametgah kaydı yaptıran kişiyle birlikte nüfus dairesine gitmek zorundalar. Burada bir dilekçe ile ilgili kişinin aynı adreste ikametgah ettiğini onaylıyorum tarzında beyanda bulunuyorsunuz. Ve işlem bitiyor.
Alıntı

ZİYARETÇİ YORUMLARI

    Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ