GüncelDurum.Com Hoşgeldiniz. | 31 Ağustos 2015 Pazartesi
$ GÜNCEL DOLAR KURU → Alış: 2.915 / Satış: 2.927
€ GÜNCEL EURO KURU → Alış: 3.269 / Satış: 3.282

Günahkar Rahibeler Filmi

Günahkar Rahibeler Film Hakkındaki tüm bilgiler mevcuttur.Günahkar Rahibeler Film hakkında birşeyler yazmak için yorum yapabilirsiniz.Günahkar Rahibeler Film izle

Günahkar Rahibeler Filmi
  • 02.12.2009
  • 3877 okundu
Günahkar Rahibeler Film Hakkındaki tüm bilgiler mevcuttur.Günahkar Rahibeler Film hakkında birşeyler yazmak için yorum yapabilirsiniz.
Günahkar Rahibeler Film izle Online
Tür: Dram
Süre: 119 dakika
Yönetmen: Peter Mullan
Senaryo: Peter Mullan
Görüntü Yönetmeni: Nigel Willoughby
Müzik: Craig Armstrong
Oynayanlar: Geraldine McEwan (Bridget) Anne-Marie Duff (Margaret) Nora-Jane Noone (Bernadette) Dorothy Duffy (Rose/Patricia) Eileen Walsh (Crispina)
Yapım: 2002 İngiltere İrlanda
Dağıtım: Özen Film
Filmin Fragmanı
Orphans filminin başarılı yönetmeni The Magdalene Sisters ile güçlü duygusal bir yolculuğa götürüyor bizleri. Katolik kilisesi tarafından genç bedenleri hapsedilen ve günahlarından arındırılacak olan dört genç kadının hikayesi anlatılıyor filmde. Tüm dünya kadın haklarını ve özgürlüklerini tartışırken bu kadınlar özgürlüklerinden kişiliklerinden ve içsel barışlarından uzaklaştırılarak Magdelene çamaşırhanelerinde günahlarından arınmaları için çalışmaya zorlanmışlardır.
Dublin. İrlanda 1964 bir düğüne davetli olan Margaret (Anne-Marie Duff) herkes eğlenirken küçük bir odada kuzeni Kevin (Sean McDonough) tarafından tecavüze uğrar. Bir arkadaşına olanları anlatan Margaret ailesi tarafından Kevin in tartaklanmasına kendisinin ise ailesini utandırdığı ve günahkar olduğuna kanaat getirildiği için Magdalene Sığınağına gönderilmeye mahkum edilir.
Bernadette (Nora-Jane Noone) tüm çocukluğunu ve genç kızlığını St Attracta Yetimhanesinde geçirmiştir. Güzelliğinden ve bu özelliğinin onun geleceğini gölgeleyeceğinden habersiz Küçük kızlar tarafından kıskançlık ve ilgiyle izlenirken yöredeki fabrikalarda çalışan genç erkeklerin de dikkatleri üzerindedir. Küçük kızlara kötü örnek olacağını ve arzu ile yanıp tutuşan genç erkeklerle başını belaya sokacağını düşünen Yetimhane yetkilileri onu Magdalene Çamaşırhanesi ne gönderirler. Yanlızca yaşıtı kızlarla iletişimde olacağını düşünerek başlarındaki bu beladan kurtulurlar.
Rose (Dorothy Duffy) küçük oğlunu henüz doğurmuştur. Fakat evli değildir. Annesi sağdır fakat ona ve çocuğuna bakmak istememektedir. Rose ne kadar yalvarsa da bebeği çocuksuz bir aileye evlatlık vermeye kararlıdır. Annesinin ve babasının çocuğunu Katolik bir aileyle iyi şartlar altında yetişeceğine dair baskılarına boyun eğen genç kadın çocuğu ondan alırlarken bir anda karar değiştirir.Fakat artık çok geçtir ve babası onu Magdalene Çamaşırhaneleri ne içindeki şeytandan arınması için gönderir.
Margaret Rose ve Bernadette Magdalene e birlikte varırlar. Elbiseleri birer kutuya konur ve demode kahverengi üniformalar giyerler. Sister Bridget (Geraldine McEwan) onlara günahlarından nasıl kurtulacaklarını sonsuza dek üstlerinde taşıyacakları lanetten nasıl arınacaklarını anlatır. Yapmaları gereken çok çalışmak dua etmek ve onların kendisine kazandırdıkları paradan uzak durmaktır. Hayatları artık bu kapalı mekanda çok çalışıp kötü beslenip rahibelerin eziyetlerine katlanarak geçecektir. Fakat özgür ruhları hapsetmek kolay değildir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI
  1. nurcan abolar diyor ki:

    teşekkür

YORUM YAZ