GüncelDurum.Com Hoşgeldiniz. | 31 Ağustos 2015 Pazartesi
$ GÜNCEL DOLAR KURU → Alış: 2.915 / Satış: 2.927
€ GÜNCEL EURO KURU → Alış: 3.269 / Satış: 3.282

Para Gönderme

Yakınlarınıza ve arkadaşlarınıza mektupla para yollamak pek güvenli bir yöntem değildir. Para yollamanın en güvenilir yöntemi bir banka ya da postane aracılığıyla 

Para Gönderme
  • 21.08.2009
  • 9932 okundu
Yakınlarınıza ve arkadaşlarınıza mektupla para yollamak pek güvenli bir yöntem değildir. Para yollamanın en güvenilir yöntemi bir banka ya da postane aracılığıyla havale yapmaktır.   

1. Banka Havalesi ya da EFT

Hem sizin hem para yollayacağınız kişinin vadesiz banka hesabı varsa, bankanıza giderek o kişinin hesabına havale ya da EFT (Elektronik Fon Transferi) yaptırabilirsiniz. 

Hem sizin hem para göndermek istediğiniz kişinin aynı bankada hesabı varsa, o kişiye "para havalesi" yapabilirsiniz.
Para göndermek istediğiniz kişinin bir başka bankada hesabı varsa, para gönderme işlemi EFT (Elektronik Fon Transferi) olarak adlandırılıyor. Bankanız bu tür işlemler için genellikle belirli bir ücret alır.

Para havalesi ya da EFT işlemlerini telefonla ya da internet bankacılığı aracılığıyla da yapabilirsiniz. Aynı bankaya ait farklı hesaplar arasında para aktarma işlemlerini o bankaya ait bankamatiklerden de yapmanız mümkün. Amacınız en az masrafla para aktarabilmek ise internet bankacılığından yararlanmanızı öneririz. Bankalar internet bankacılığı kullanımını teşvik etmek amacıyla pek çok parasal işlem için ya hiç para almıyor ya da çok düşük bir masraf alıyor.  

2. Parasal Posta 

Para göndermenin bir başka yolu da yakınızdaki on-line hizmet veren bir PTT şubesine giderek posta çeki ya da havale hizmetlerinden yararlanmanız. PTT aracılığıyla para gönderme konusunda daha ayrıntılı bilgi için buraya tıklayınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI
  1. Cengiz diyor ki:

    yurt dışına nasil para gonderebilirim?

YORUM YAZ