GüncelDurum.Com Hoşgeldiniz. | 9 Ekim 2015 Cuma
$ GÜNCEL DOLAR KURU → Alış: 2.894 / Satış: 2.905
€ GÜNCEL EURO KURU → Alış: 3.281 / Satış: 3.294

2014 Yılı Reyting Sonuçları

Teknolojinin gelişmesi insan hayatında bir çok şeyinde değişmesine sebep olmuştur. Eski yıllarda insanlar sadece geçimini sağlamak için uğraşırken, şimdiyse artık boş vak

2014 Yılı Reyting Sonuçları
  • 24.10.2013
  • 446 okundu
Teknolojinin gelişmesi insan hayatında bir çok şeyinde değişmesine sebep olmuştur. Eski yıllarda insanlar sadece geçimini sağlamak için uğraşırken, şimdiyse artık boş vakitlerini nasıl eğlenceli geçirebileceklerine kadar düşünmektedirler. Bu değişim bir çok noktaya vurmuş durumdadır. Teknolojinin gelişmesi bir çok noktada insanlara kolaylık ve rahatlık sağlamaktadır. İşte teknolojinin gelişmesiyle insanların rahatlığı, mutluluğu, geçireceği güzel vakitler gibi bir çok faktörde göz önüne alınmaktadır. Elbette insanlara bu yaşatacakları güzel şeyleri nasıl duyuracakları ortaya çıkmaktadır. Tabi ki insanlara bu çıkan yeni şeyleri reklam aracılığıyla duyurabilecekler. Bu noktada televizyon, sanal ortam ve gazete gibi reklam yerlerinin önemi artmaktadır. Sonuçta firmalar bu çıkartılan yeni ürünleri reklam aracılığıyla sizlere tanıtmaktadır.

Televizyon, sanal ortam ve gazetelere firmalar Reyting Sonuçları aracılığıyla reklamlar vermektedirler. Bu aracıların ne kadar izlendiği, kaç kişiye ulaştığı ve tam olarak nereye hitap ettiklerini Reyting aracılığıyla öğrenerek firmalar reklamlarını veriyorlar. İşte bu noktada firmalar için reytingin önemi ortaya çıkıyor. Aslında reytin sonuçları insanlar için pekte bir önem arz etmiyor. Sonuçta insanlar istediklerine ulaşabiliyorsa, bu onlara yetecektir. Bu noktada reytingin tek önemi firmalar içindir. Firmalar reyting sayesinde sattıkları ürünlerin reklamlarını yapıyorlar. Bu yüzden firmalar için bu noktanın önemi çok fazladır.

İnsanların bir çoğu Reyting sonuçları tam olarak nasıl elde ediliyor bunu çok merak ediyorlar. Bu her aracı için değişiklik göstermektedir. Televizyon için tabi ki kablolu yayınlar üzerinden ölçüm yapılabilmektedir. Uydu aracılığıyla televizyon izleyenler reytingin içerisine dahil olmuyorlar. Sadece kablolu yayınlar reytingin içerisine dahil oluyorlar. Bu yüzden tüm Türkiye’nin televizyon konusunda reyting sonuçlarını almamız mümkün değildir.

Sanal ortamda ise Reytingler net olarak sonuçlanmaktadır. Bir bilgisayar siteye girdiğinde ipsi alınır ve o sitede ne kadar durduğu, ne kadar gezindiğine kadar bir çok bilgi kayıt altına alınır. Web sitelerde reyting konusunda yüzde yüz sonuç alabilirsiniz. Bu yüzden bir çok firma kesinlikle web siteleri tercih etmektedirler.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

    Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ